Infrastruktura IT to najczęściej spora inwestycja. Ceny nowego markowego sprzętu są często poza zasięgiem przeciętnego nabywcy. Porządny laptop z biznesowej półki kosztuje od 6000 pln w górę a stacje robocze jeszcze wiecej…Ratunkiem wydaje się być zakup nowych urządzeń z rynku konsumenckiego – nie przeznaczonych do ciężkich warunków pracy o ograniczonej wydajności i dużej awaryjności.W takich urządzeniach atrakcyjna jest jedynie cena zakupu… eksploatacja bywa koszmarem.
Co zrobić aby nie wydać całego budżetu IT firmy na jednego laptopa?
Odpowiedz jest prosta – nabyć
sprzęt komputerowy poleasingowy.A co to właściwie jest sprzęt poleasingowy i skąd się bierze?Ze względu na rodzaj odbiorcy, ich możliwości finansowe i warunki pracy sprzętu komputerowego, producenci starają się sprostać wymaganiom stawianym ich wyrobom.Rynek sprzętu komputerowego dzieli się na około 3 segmenty:
- sprzęt dla użytkowników domowych,
- sprzęt dla małych firm i bardziej wymagających użytkowników domowych,
- sprzęt dla dużych firm i korporacji
Duże firmy szczególnie na zachodzie Europy wymagają od producentów sprzętu komputerowego wyjątkowej niezawodności i wydajności.Nie liczy się cena tylko walory użytkowe czyli:
- solidna budowa,
- stabilność działania
- bezawaryjność.
Aby sprostać wymaganiom użytkowników korporacyjnych znani producenci min. Dell, HP, Lenovo budują urządzenia które cechują się ponadprzeciętną jakością jak i ceną kilkukrotnie wyższą niż odpowiedniki z segmentu rynku konsumenckiego.
A kto i dlaczego pozbywa się dobrego sprzętu?!
Wielkie firmy i korporacje kupując drogi sprzęt komputerowy klasy Bussines dostają w zamian bezpłatną 3 letnią gwarancję najczęściej w formule „next Bussines day”.Dzięki tej formule gwarancji to producent sprzętu wysyła technika do ewentualnej naprawy usterki sprzętowej w terminie – następny dzień roboczy. Firmy oszczedzając na kosztach utrzymania własnych informatyków chętnie z takich udogodnień korzystają i użytkują swój sprzęt IT do momentu wygaśnięcia jego gwarancji „Next Bussiness Day”. Następnie odsprzedają hurtem pełnowartościowe urządzenia komputerowe firmom zajmującym się segregacją i odsprzedażą sprzętu używanego.Tak więc po trzech latach można kupić pełnowartościowy sprzęt klasy Bussiness za ułamek jego ceny początkowej. Dodatkowo znowu na gwarancji udzielanej przez profesjonalnych sprzedawców.Długość takiej gwarancji uzależniona jest od sprzedawcy, rodzaju towaru i waha się od 3 miesięcy do 1 roku.Jako sprzęt poleasingowy można kupić nie tylko stacje robocze, serwery, czy laptopy ale również sprzęt sieciowy np. Switch. Jeśli planują Państwo zakupy sprzętu IT z chęcią przedstawimy korzystną ofertę na sprzęt poleasingowy. Współpracujemy od wielu lat z największymi dostawcami takiego sprzętu w Polsce. Zamówiony u nas sprzęt komputerowy dostarczymy i zainstalujemy zgodnie z życzeniem klienta we wskazanym miejscu.Po zakupie i instalacji sprzętu poleasingowego na Państwa życzenie możemy również świadczyć
usługi outsourcingu IT. Zapraszamy do kontaktu!