uszkodzona klawiatura w laptopie

Uszkodzona klawiatura laptopa

Co zrobić, gdy klawisz na klawiaturze laptopa przestaje działać?

Klawiatura laptopa jest jednym z najważniejszych elementów, który umożliwia nam komunikację z naszym urządzeniem. Jednakże, czasami może się zdarzyć, że jeden z klawiszy przestaje działać, co utrudnia wygodne korzystanie z laptopa. W tym artykule omówimy, co możesz zrobić, gdy napotkasz ten problem.

 1. Sprawdź dokładnie problem:
  • Sprawdź, czy problem dotyczy tylko jednego klawisza czy większej liczby klawiszy. Jeśli dotyczy tylko jednego klawisza, istnieje większe prawdopodobieństwo, że problem leży w samym klawiszu.
  • Wypróbuj rożne kombinacje klawiszy, takie jak Shift, Ctrl, Alt itp. Czasami problemy mogą wynikać z problemów związanych z tymi klawiszami.
 2. Przeczyść klawiaturę laptopa:
  • W niektórych przypadkach niedziałający klawisz może być spowodowany zabrudzeniem lub zaczopowaniem. Delikatnie przeczyść klawiaturę, używając sprężonego powietrza lub niewielkiego pędzelka. Upewnij się, że laptop jest wyłączony przed rozpoczęciem czyszczenia.
 3. Sprawdź ustawienia klawiatury:
  • Otwórz Panel sterowania lub Ustawienia systemowe i sprawdź ustawienia klawiatury. Upewnij się, że żadne specjalne ustawienia lub kombinacje klawiszy nie są przypisane do niedziałającego klawisza.
 4. Przełącz się na zewnętrzną klawiaturę:
  • Jeśli niedziałający klawisz na laptopie utrudnia pracę, możesz podłączyć zewnętrzną klawiaturę za pomocą portu USB. To tymczasowe rozwiązanie, które pozwoli ci nadal używać laptopa, dopóki problem nie zostanie rozwiązany.
 5. Wymień klawiaturę w laptopie:
  • Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie rozwiązało problemu, najprawdopodobniej konieczna będzie wymiana całej klawiatury. Skontaktuj się z serwisem laptopów, aby uzyskać pomoc w zakupie i wymianie klawiatury. W przypadku większości laptopów klawiatura jest częścią wymienną i może zostać z łatwością zamontowana przez profesjonalistę.

Technicy naszego serwisu komputerowego w Bydgoszczy wykonują tego rodzaju usługi na co dzień. W przypadku więc jakiegokolwiek problemu z klawiaturą zapraszamy serdecznie, z przyjemnością pomożemy Państwu.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *