Serwis komputerowy Bydgoszcz

Jak uniknąć awarii komputera

Odpowiedz na to pytanie jest prosta –  aby uniknąć przykrych i kosztownych niespodzianek oraz zapewnić długą, bezawaryjną pracę warto robić przeglądy techniczne swojego komputera oraz konserwację komputera. Czym są  przeglądy techniczne? Przegląd  polega na dokładnej diagnozie funkcjonowania komputera zarówno pod względem sprzętowym jak i programowym. Sprawdzane jest min.: stan sprzętu komputerowego (np. czyszczenie z kurzu) czy stan oprogramowania. To również wyeliminowanie wirusów oraz sprawdzenie programów uruchamianych razem z systemem. Celem przeglądu  jest zmniejszenie awaryjności pracy komputera/laptopa oraz poprawa jego wydajności.

Jak często robić przeglądy techniczne komputera?

Przeglądy komputera należy robić co najmniej raz do roku i jest on równie ważny dla zapewnienia bezpieczeństwa systemu informatycznego firmy jak dbałość o aktualizacje oprogramowania antywirusowego, czy tworzenie kopii zapasowych danych.

W przypadku, gdy komputer użytkowany jest w trudnych warunkach –  zapylenia czy skoków temperatury lub pełni ważną rolę np. serwera, przeglądy techniczne sprzętu komputerowego należy powtarzać z większą częstotliwością. Szczególną uwagą trzeba zwracać na stan czystości układu chłodzenia w urządzeniach mobilnych  – laptopach.

Konserwacja komputera oraz przeglądy techniczne mogą również dotyczyć komputerów przenośnych, czyli laptopów i notebooków.

Dodatkowo zlecamy okresową konserwację i optymalizację systemów operacyjnych rodziny Windows. Zapraszamy do naszego serwisu komputerowego w celu wykonania w/w czynności. Zadzwoń i umów się z naszym serwisantem tel. 880-779-551.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *