wymiana gniazda w laptopie

Naprawa gniazda zasilania w laptopie

Producenci  laptopów stosują  delikatne gniazda zasilania ulegające częstym awariom. Wystarczy kilka chwil nieuwagi, mocniejszych uderzeń we wtyczkę zasilającą i gniazdo zasilania ulega uszkodzeniu. Wyłamujemy wtedy wewnętrzny bolec gniazda zasilającego albo  całe gniazdo odrywa się do płyty głównej laptopa.

Niestety taka usterka mechaniczna nie podlega gwarancji producenta.

Po długim okresie użytkowania gdy minie gwarancja producenta częstą usterką gniazda zasilania  laptopa jest wyrobienie się jego styków.  Z powodu braku dobrego kontaktu pomiędzy ładowarką i gniazdem zasilania laptopa urządzenie pracuje niestabilnie. Często  bateria nie doładowuje się a wtyczka zasilacza grzeje się. Oprócz niestabilnej pracy laptopa taka usterka  może zakończyć się  uszkodzeniem  płyty głównej w  wyniku wysokiej temperatury wywołanej iskrzeniem pomiędzy wadliwymi stykami.

Aby naprawić uszkodzone gniazdo zasilania konieczny jest demontaż laptopa i wylutowanie uszkodzonego gniazda zasilania z płyty głównej. Uszkodzone gniazdo zasilania nie nadaje się do regeneracji i każdorazowo należy je zastąpić nowym.
Jest to dosyć skomplikowana czynność wymagająca ingerencji w płytę główną. Dlatego konieczny jest odpowiedni sprzęt i wiedza.
Niektórzy producenci stosują gniazda zasilania wpinane do płyty głównej na kablu. Jest to rozwiązanie o tyle korzystne że skraca proces naprawy o skomplikowane lutowanie. Niestety gniazda tego typu są dużo droższe niż te do lutowania. Naprawa gniazda zasilania w laptopie jest jedną z usług, które oferuje nasz serwis komputerowy.

Na Państwa życzenie jesteśmy w stanie szybko wymienić każdy rodzaj gniazd zasilania w dowolnym modelu laptopa firm HP, Fujitsu-Siemens, Dell, Asus, Acer, Lenovo, IBM, Sony, MSI, Toshiba i innych.

W przypadku wymiany gniazda zasilania laptopa w naszym serwisie komputerowym  podczas usługi jako GRATIS  czyścimy również układ chłodzenia naprawianego laptopa!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *