usługi informatyczne dla firm Bydgoszcz

Bezpieczeństwo Sieci

Bezpieczeństwo Sieci Internetowej w Firmie i Domu.

Jak wielkim problemem w dzisiejszych czasach jest bezpieczeństwo sieci internetowej nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Warto więc zabezpieczać swoje połączenie w każdy możliwy, skuteczny sposób. Nie ważne czy jest to nasze domowe czy firmowe łącze,  ponieważ mechanizm zabezpieczeń i narzędzia  są takie same.

Najpopularniejszym sposobem zabezpieczania komputerów jest instalacja oprogramowania antywirusowego, które w czasie rzeczywistym zabezpiecza serfującego w internecie przed złośliwymi programami. Niestety w większości przypadków jest to pierwsza i ostatnia linia obrony przed szkodnikami z sieci.

Praca programu antywirusowego polega na tym,  że algorytm  porównuje podejrzany kod programu ze wzorcami z definicji dostarczonych przez producenta i blokuje złośliwy kod znaleziony na odwiedzanych stronach www. W takiej sytuacji możemy mieć nadzieję,  że firma od której kupiliśmy nasz program antywirusowy zdążyła już spotkać się z tego rodzaju szkodnikiem. Definicje naszego antywirusa są więc w tym wypadku aktualne. W  innym przypadku padniemy niestety ofiarą złośliwego oprogramowania z internetu.

Jak wiadomo profilaktyka jest najlepszą metodą leczenia, więc idealnym sposobem byłoby móc nie odwiedzać zainfekowanych stron www.

Jak zabezpieczyć sieć internetową w naszym domu lub firmie?

Jednym z najlepszych  sposobów unikania wizyt na niebezpiecznych stronach internetowych  jest używanie bezpiecznego serwera DNS.

Nie wdając się zbytnio w szczegóły techniczne  działania mechanizmów internetu można ustawić na swoim sprzęcie (routerze lub karcie sieciowej) adres bezpiecznego serwera DNS i mamy za darmo pierwszą linię obrony przed szkodliwymi stronami www.

W przypadku jakichkolwiek kłopotów z samodzielną konfiguracją oraz zabezpieczeniem sieci internetowej zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy. Zadzwoń i umów się z naszym serwisantem: 880-779-551.

Zapraszamy!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *