wymiana matrycy lcd w laptopie

Wymiana matrycy LCD

Wymiana matrycy  w laptopie, tablecie, komputerowym urządzeniu przenośnym.

Wyświetlacze LCD znajdują zastosowanie we wszystkich komputerowych urządzeniach przenośnych. Tak właściwie to  one dały mobilność tym urządzeniom. W ciągu lat zmieniła się ich budowa – od monochromatycznych po kolorowe, lecz funkcjonalność pozostaje taka sama.  Matryca jest interfejsem umożliwiającym wymianę informacji przekazywanych z karty graficznej urządzenia do użytkownika. W przypadku zaś matryc dotykowych również od użytkownika do urządzenia. Niestety ze względu na swoją budowę są to jedne z bardziej delikatnych elementów sprzętu przenośnego.

Do typowych usterek matryc LCD należy rozlanie, zbicie szklanej warstwy ochronnej, awaria podświetlenia, uszkodzenia elektroniki.
Ze względu na budowę, naprawa tych urządzeń jest praktycznie nie możliwa. Na szczęście  możliwa jest   wymiana matrycy w laptopie, tablecie czy innym urządzeniu przenośnym  ponieważ unikalna jest jedynie budowa wewnętrzna tego urządzenia natomiast wymiary i parametry pracy są uniwersalne dla określonych typów tych urządzeń.

Jeśli w Twoim urządzeniu awarii,  pęknięciu lub rozlaniu uległa matryca LCD skontaktuj się z nami.
W ofercie posiadamy dużą różnorodność modeli do większości laptopów.

Jak szybko zorganizować naprawę, wymianę  matrycy LCD ?

Wyślij do nas e-mail: biuro@info-instal.com  lub mms  ze zdjęciem tabliczki znamionowej swojego urządzenia.

Tabliczka wygląda mniej więcej tak :

tabliczka znamionowa laptopa


lub informację z tabliczki znamionowej :

Marka : np. Lenovo
TYP: 4384-WSE

Czasem na tabliczce znamionowej występuje również MODEL. Do przydatnych informacji należy określenie czy dany model posiada: matrycę dotykową, rodzaj powierzchni matrycy – czy jest gładka (lśniąca) czy matowa.

Te dane pozwolą nam określić szacunkowy koszt wymiany matrycy  w laptopie, tablecie czy innym urządzeniu przenośnym. Niestety producenci często w tym samym modelu laptopa montują różne matryce o odmiennych parametrach. W związku z tym w  wielu przypadkach aby dokonać wyceny matrycy konieczna jest wizyta w naszym serwisie komputerowym gdzie nasz technik dokładnie  sprawdzi, jaka matryca jest zamontowana w Państwa laptopie.

Masz zbitą, pękniętą matrycę? Niewyraźny obraz lub rozmazane kolory na matrycy w swoim laptopie? Zadzwoń do naszego technika pod  numer telefonu: 880-779-551

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *